Noc na ulicy Czereśniowej

Noc na ulicy Czereśniowej

Kiedy kończy się dzień, zapada noc. Mieszkańcy ulicy Czereśniowej kończą swoje dzienne aktywności i przygotowują się do snu. Ale nie każdy spędzi tę noc w łóżku. Są tacy, którzy cierpią na bezsenność, albo w nocy pracują, albo mają ochotę na nocne czytanie w bibliotece (oh chciałabym!!), albo też wyruszają do parku podziwiać fajerwerki, labo nawet gonią złodzieja !! Nocą bowiem wiele może się zdarzyć…

Książka bez tekstu, to także doskonała pozycja, by wyciszyć dziecko przed spaniem. Nie ma nic lepszego na zatrzymanie uwagi i ciała malucha na dłuższą chwilę, jak zadanie mu zagadki – na przykład gdzie jest mała sówka i co ona robi??

My często stosujemy jeszcze jeden sposób, by bardziej zaangażować dzieci, skupić ich uwagę i uspokoić ciało, a w konsekwencji pomóc im spokojnie zasnąć – pozwalamy dzieciom wyszukać szczegółów, które zadają nam do odszukania 🙂 Zabawa i satysfakcja murowana !!

Polecamy również „Wiosna na ulicy Czereśniowej”, „Lato na ulicy Czereśniowej”, „Jesień na ulicy Czereśniowej” i „Zima na ulicy Czereśniowej”.

„Noc na ulicy Czereśniowej”, Rotraut Susanne Berner, Dwie Siostry 2013