Jaki masz talent??

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły… Nie zdawały sobie jeszcze sprawy z tego, jaki mają talent, chciały tylko się uczyć.

Miały więc w sobie wiele ciekawości i ochoty do nauki oraz różne talenty. Z niecierpliwością wsłuchiwały się w plan lekcji i każdy zachwycał się innym przedmiotem, dla każdego też inny wydał się mniej ciekawy czy trudny. Jedni woleli pływanie, inni latanie, a jeszcze inni bieganie i wspinanie. Nie mając możliwości wyboru, wszyscy musieli uczestniczyć we wszystkich i tych samych lekcjach. I tu zaczęły się kłopoty. Bo to, co jednym wychodziło łatwo, dla innych było trudnością. A co było banalnie proste dla tych innych, było trudne dla reszty. I tak dalej. Każdy był dobry z czegoś innego, miał inne talenty, ale wszyscy musieli uczyć się tego samego.

Co z tego wyniknęło?? Jaki kto ma talent ?? Odpowiedź znajdziecie w książce 🙂 

Estetyka

Krótki, prosty tekst i duże litery, więc naprawdę szybko się czyta. Rozłożenie tekstu, czcionki i treści sprawiają, że książka idealnie nadaje się do samodzielnego czytania dla małych czytelników.

Ilustracje ładne i ciekawe, takie sympatycznie, niektóre śmieszne. Bardzo przyjemne dla oka, nawet tego wybrednego. 

Okiem psychologa

Książka o zwierzętach, które poszły do szkoły i wszystkie, bez wyboru, miały uczyć się tych samych rzeczy, to doskonałe porównanie do systemu szkolnego w ogóle. To historia o tym, że nie da się być dobrym we wszystkim, i że jesteśmy inni. Każdy z nas ma wyjątkowe talenty i uzdolnienia. Jeśli będziemy podążać zgodnie z nimi, to mamy duże szanse na spełnienie i radość. Mamy prawo do swojej indywidualności, a przy tym, nie musimy być idealni. To ważna lekcja szczególnie dla dzieci. Istotne jest budowanie świadomości oraz danie sobie i innym prawa do odkrywania świata na swój sposób. Też po to, by wiedzieć jaki masz talent, co jest specyficzne dla każdego z nas.

Jeśli wrzucimy wszystkich w jedne i te same ramy nauczania, najlepsze, co możemy osiągnąć, to średniaków we wszystkim. Nie dowiemy się bowiem, jakie są nasze talenty i nie skorzystamy z nich. Drogą do osiągania sukcesów w różnych dziedzinach, jest przyjrzenie się niepowtarzalnym uzdolnieniom swoim oraz naszych dzieci, i podążanie tą drogą. Każdy swoją, każdy inną. Każdy ma inne talenty. Ważne jest wiedzieć, jaki Ty masz talent.

Wrażenia

Kupiłam tę książkę już dość dawno, gdzieś ktoś ją polecił, już nie pamiętam kto i gdzie, ale wpisałam na swoją listę i kupiłam. A potem odłożyłam na półkę. I tak sobie leżała, leżała. Parę razy do niej zaglądałam, chcąc przeczytać dzieciakom, i z powrotem odkładam na półkę. Jakoś mnie nie zachęcała. Aż przydarzył się moment, kiedy córka w poszukiwaniu czegoś do samodzielnego czytania, sięgnęła po tę książkę i…się nią zachwyciła !! Do tego stopnia, że chciała mi przeczytać. I poczytała. A potem jeszcze kilka razy ja poczytałam dzieciakom i odkryłam niesamowity przekaz tej książki – każdy z nas jest inny, każdy ma inne talenty 🙂

A Ty – jaki masz talent??

„Jak kózka uczyła się pływać”, Nele Moost, Lemoniada 2015

Tu kupicie książkę w dobrej cenie.

Inne książki w dobrych cenach.

O talentach poczytacie jeszcze w tej cudownej książce: Kropka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.