jak pokazać miłość dziecku

Jak pokazać miłość dziecku??

Kiedy mama usypia małego Archibalda, chłopca nurtuje pytanie – czy mama będzie go kochała całe życie?? Zadaje więc to pytanie mamie, a ona postanawia zdradzić mu pewien sekret… Że kocha go od zawsze, od kiedy się urodził, a nawet jeszcze wcześniej. Że kocha go, kiedy jest odważny i kiedy się boi. Że kocha go kiedy odnosi sukcesy i porażki, kiedy wariuje i kiedy jest spokojny, kiedy są razem i kiedy są osobno. Słowem…zawsze !! I w taki właśnie sposób mama tłumaczy Archibaldowi, jak rodzic może pokazać miłość dziecku.

Estetyka

Książka Miłość to francuski bestseller, tłumaczony na wiele języków, pełen uroku i lekkiego humoru. Bardzo oszczędny tekst – krótkie poetyckie zdania, kilka wyrazów, które bardziej poruszają do myślenia i czucia, niż rozumienia. A wszystko to okraszone delikatnymi i uroczymi obrazkami wykonanymi przez Pauline Martin.

Okiem psychologa

Cudowna opowieść o miłości rodzicielskiej. Tej naturalnej, przychodzącej wraz z narodzinami dziecka, a nawet jeszcze wcześniej. Ale też o tej trudnej czasem miłości, kiedy sprawy nie idą po naszej myśli, a jednak dziecko potrzebuje naszego wsparcia. Miłość rodzicielska to nie bajka, to przygoda. I o tym też jest ta książka – ciepła, spokojna, szczera.

Dobra książka na trudne rodzinne momenty, na chwile dziecięcego doświadczania granic i rodzicielskich słabości. Kiedy po kryzysowej sytuacji, zasiądziemy wieczorem w przytulnym kąciku sypialni, z tą książką w rękach i damy się ponieść jej opowieści, obie strony zrozumieją, że miłość rodzicielska jest bezwarunkowa. To dobry sposób, by pokazać dziecku czym jest miłość rodzica.

Szczególnie dobrze sprawdzi się dla tych rodziców, którzy napotykają na problemy i zahamowania związane z wyrażaniem własnych emocji i nie wiedzą, jak pokazać dziecku własną miłość. Z różnych powodów, nie każdemu łatwo przychodzi wyrażanie tego, co naturalnie w nim jest. Czasem, jeśli trudno jest coś powiedzieć własnymi słowami, warto sięgnąć po dobrą książkę i dać się ponieść jej dobrej treści. Dziś to ona wyrazi za nas to, co czujemy, a może po kilku przeczytaniach przełamiemy się i wyzwolimy z siebie drzemiące w nas emocje.

Wrażenia

Miłość to jedna z naszych ulubionych książek. Pokochaliśmy ją od razu i tak trwamy w tej miłości do dziś. Kochamy ją za pytanie, które w niej pada i odpowiedź, którą znajdujemy na końcu oraz całą podróż, przez którą nas prowadzi. Bardzo często, czytając, odnosimy ją do własnego życia, przywołujemy sytuacje dobre i złe, i rozmawiamy o tym, że w każdym momencie, nawet wtedy, kiedy tego tak bardzo nie widać albo jest trudno – kochamy się 🙂 Uwielbiamy jej prostotę i siłę przesłania. A zabawny Archibald na niejednym obrazku przypomina Młodego i Młodą podczas dziecięcych wygłupów – i to oni sami zazwyczaj o tym mówią 😉

„Miłość”, Astrid Desbordes, Pauline Martin, Entliczek 2016

Tu kupicie książkę w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.