Pociągi

Kto wymyślił pociąg?? Jak on działa?? Jak wyglądały i działały pierwsze pociągi, a jak działają dzisiejsze?? Czy wciąż używane są parowozy, piasecznice, rury ogniowe i ślizgacze. Który pociąg miał zbiornik wody, a który tender?? A czy możliwe jest, by pociąg jechał bez maszynisty??

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, okraszone świetnymi, bardzo szczegółowymi rysunkami pociągów, znajdziemy właśnie w tej książce. Obejrzymy dokładnie, z uwzględnieniem każdego detalu i stare pociągi, te które zapoczątkowały ruch na kolei, i te nowe współczesne, a nawet pociągi przyszłości.

Pociągi to doskonała gratka dla każdego fana pojazdów, a dla miłośników pociągów, to już na pewno lektura obowiązkowa 🙂 Książka ma twarde kartki, jest więc duża szansa, że przetrwa długo, nawet jeśli miłośnik transportu kolejowego nie będzie się mógł od niej oderwać. Dodatkowo, małe otwierane klapki pozwalają na interaktywność, zajrzenie do środka danego pociągu i poznanie jego budowy. Pięknie ilustrowana, z dbałością o detal. Mało czytania, dużo wiedzy.

U nas książka, jak się można domyślać, jest hitem – mamy przecież w domu niesamowitego fana kolei, a pociągów w szczególności. Tomka i przyjaciół zna na pamięć 😉 Wiadomym więc było, że książka o pociągach musi do nas trafić – no i pozostanie w użyciu na pewno na długo. Dodam tylko, że mój mały pociągowy ekspert wie duuużo więcej w tym temacie niż ja 🙂

„Pociągi”, Stephen Biesty, Ian Graham, Debit 2017

Tu kupicie książkę w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.