Pod ziemią. Pod wodą

Czy wiecie, że… w Australii żyją 3 metrowe dżdżownice, ślepiec ma oczy całkowicie pokryte skórą, niektóre mrówki z Ameryki Południowej żywią się grzybami, które same hodują na przeżutych liściach, a najgłębiej w ziemię sięgają korzenie roślin rosnących na pustyniach. Ale pod ziemią są nie tylko zwierzęta i korzenie roślin, ale również niezliczona ilość różnych kabli i rur. Tak jest pod ziemią. A jak jest pod wodą?? Tam, głęboko w wodach jezior, rzek, mórz i oceanów też toczy się życie. Jeśli zanurkujecie odpowiednio głęboko, w pewnych rejonach możecie ujrzeć np. cudownie kolorową rafę koralową…

Dwustronny układ książki pozwala zgłębiać albo podziemny, albo podwodny świat. Oba są tak samo fascynujące. Dowiemy się mnóstwa szczegółowych informacji ze świata ziemi i wody, trochę historii, trochę geografii, trochę biologii, trochę techniki, czy nawet trochę mechaniki – dla każdego coś interesującego. Kolorystyka stron dostosowana do tematyki, czyli albo wszelkie odcienie niebieskiego, albo kolory piasku i ziemi. Duży format książki pozwala zarówno na wielkie rysunki, jak i na dbałość o szczegóły.

Myślałam, że moje dzieciaki są jeszcze za małe na takie szczegółowe i poważne informacje, ale nie po raz pierwszy już, nie doceniłam ich !! Pokochali tę książkę i wciąż chcą, żebym im czytała, czyli opowiadała, i z wielką ciekawością ją oglądają.

„Pod ziemią. Pod wodą”, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Dwie Siostry 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.