Skąd się wzięło pisklę w jajku?

Czy z każdego jajka może się wykluć pisklę?? Czy stonoga ma naprawdę sto nóg?? Dlaczego nie boli nas obcinanie włosów?? Dlaczego zebry mają pasy?? Jak powstały góry?? Dlaczego jeż ma igły?? Te i inne historie znajdziemy w tym zestawie. Ciekawskie dzieci zadają rodzicom pytania, a ci starają się wytłumaczyć im, jak funkcjonuje świat.

Książka zawiera 20 różnorodnych historyjek i jest kolejną już z serii dla ciekawskich dzieci. Ma grubą okładkę i dość mocne, grube kartki wewnątrz. Jest więc szansa, że szybko się nie zniszczą. Co do treści, to według mnie, momentami zbyt dojrzała jak dla nas (np. wątek o kurzych genitaliach i pytanie o penisa 😉 ), niekonsekwentna (np. przedszkolak, który mówi, że to bardzo praktyczne, iż we włosach nie ma zakończeń nerwowych 😉 ) lub nawet niezbyt fajna (np. jak tata mówi do dziecka: tym klejem można przykleić świnię do ściany 🙂 ). To raczej nie poziom dla dwu- i czterolatka 🙂 Sama historia zwykle dość długo się rozkręca. To fakt, że jestem niecierpliwa, ale wydaje mi się niepotrzebne tak długie wprowadzenie, w sytuacji, kiedy dziecko czeka na odpowiedź na tytułowe pytanie. Strona wizualna też bez rewelacji.

Póki co, nie zachwyciła mnie ta książka. Mój dwulatek nie jest w ogóle nią zainteresowany, a czterolatka chce, by jej czytać, ale widzę, że dłuży się jej każda z tych historii i chciałaby szybciej przechodzić do sedna, czyli wyjaśnienia kwestii tytułowego zapytania. Póki co, odkładam więc na półkę 🙂

„Skąd się wzięło pisklę w jajku?”, Petra Maria Schmitt, Christian Dreller, Prószyński i S-ka 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.