Tupcio Chrupcio – Nie dam sobie dokuczać

Tupcio idzie po wakacjach do przedszkola i spotyka tam dokuczających mu starszych kolegów. Traci ochotę na zabawę, jest zły, zaczyna dokuczać siostrze i nie chce już chodzić do przedszkola. Zamiast powiedzieć mamie, co się tak naprawdę dzieje, zamyka się w sobie i myśli, że nikt go nie rozumie. Jak się zakończy ta historia?? Zajrzyjcie do książki 🙂

Dość długa opowieść o problemach przedszkolnych. Warto przeczytać, by wiedzieć, jak sobie ewentualnie radzić. Duża wyraźna czcionka, dobrze się czyta, nawet wieczorem przy słabszym świetle. Kolory nie narzucające się, rysunki kreślone spokojną kreską, bardzo sympatyczne postaci.

Kolejna z opowieści o myszce Tupciu Chrupciu, jakoś najrzadziej do niej sięgamy, w sumie nie wiem dlaczego, bo nie dlatego, że jest niefajna, a przecież niesie z sobą dobre przesłanie. Może pomóc w rozwiązaniu dość częstego niestety problemu przedszkolaków. Myślę, że jak pojawi się u nas taki problem, to na pewno po nią sięgniemy 🙂 Cóż powiedzieć na koniec – oby się nie przydała !!

„Tupcio Chrupcio – Nie dam sobie dokuczać”, Eliza Piotrowska, Wilga 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.