Wielbłądzica baletnica i inne bajki

Kiedy modnie ubrany niedźwiedź maszerując do miasta spotyka Wronę, wpada w jej szydercze kłamstwa, które doprowadzają go do stania się ulicznym pośmiewiskiem. Kiedy dość niezgrabna Wielbłądzica zakochuje się w tańcu, to nie przejmuje się negatywnymi ocenami krytyków, tylko odnajduje w nim własną przyjemność. A kiedy stary biedny Pies znajduje piękny złoty pierścionek, to jego los odmienia się nie od razu dzięki drogocennemu znalezisku, ale dzięki jego dobremu sercu i uczciwości.

Książka Wielbłądzica baletnica to kilkanaście krótkich, bo dosłownie jednostronicowych opowieści, ze zwierzętami w rolach głównych, reprezentującymi ludzkie cechy charakteru i postawy. Każda bajka z mocnym i konkretnym przesłaniem wynikającym z historii, i przysłowiem wyszczególnionym na zakończenie. Całość mocno usystematyzowana, zawsze na jednej stronie tekst, a na drugiej odpowiednia ilustracja. Daje to dobre tempo czytania.

Warto również dodać, że tłumaczył tę książkę Wojciech Mann.

Bardzo lubimy tę książkę brać do wieczornego czytania. Zwykle wybieramy kilka opowieści i je czytamy. Jak to z dziecięcymi wyborami bywa, najczęściej czytamy w kółko te same. Wiadomo, im się nigdy nie nudzą. A ja głównie podążam za ich wyborami, czasami tylko podsuwając nowy wątek 🙂

„Wielbłądzica baletnica i inne bajki”, Arnold Lobel, Wydawnictwo Literackie 2016

Tu kupicie książkę w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.