Zima na ulicy Czereśniowej

Po jesieni nadchodzi zima, zwykle mroźna i pełna śniegu. Dzieci korzystają z atrakcji na świeżym powietrzu, lepią śniegowe bałwany, rzucają się kulkami i zjeżdżają na sankach. A dorośli?? Oni już czują nadchodzące święta Bożego Narodzenia i zaczynają przygotowania. Co ciekawego wydarzy się w tym czasie na ulicy Czereśniowej??

Zima na ulicy Czereśniowej pełna jest kolorowych szczegółów tworzących tym razem zimową opowieść. Wraz z padającym śniegiem, życie toczy się swoim rytmem. Mieszkańcy wyruszają na zajęcia, do pracy, na zakupy, czy do zabawy. Można spojrzeć na książkę całościowo, ogólnie przyjrzeć się zimowej historii, a można też spojrzeć szczegółowo i prześledzić historię poszczególnej osoby. Na przykład – co się może wydarzyć, kiedy Małgosia zaczyta się w ulubionej książce??

Uwielbiamy tą książkę, tak jak i całą Czereśniową serię. Naszą najlepszą zabawą dawanie sobie wyzwań – kto znajdzie konkretny szczegół, na przykład żółty szalik w zielone kropki?? No kto??

„Zima na ulicy Czereśniowej”, Rotraut Susanne Berner, Dwie Siostry 2012

Polecamy również recenzje innych części Ulicy Czereśniowej: „Wiosna na ulicy Czereśniowej”, „Lato na ulicy Czereśniowej”, „Jesień na ulicy Czereśniowej” i „Noc na ulicy Czereśniowej”.

Tu kupicie książkę w dobrej cenie.

3 Replies to “Zima na ulicy Czereśniowej”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.